29. února 2020 ve Skutči

Vážení přátelé,

přijměte prosím pozvání do Skutče na čtvrtý ročník semináře Ekumenické lesní školy s názvem Věda, víra, skauting. Seminář organizovaný společně s místním skautským střediskem Ležáky Skuteč a Římskokatolickou farností Skuteč se bude konat v sobotu 29. 2. 2019 v Kulturním klubu Skuteč. Program začíná již v 8.30 mší svatou a končí stejný den v 17.30. Rádi na semináři uvidíme i “neskauty“, jsme otevřeni široké veřejnosti.

Pokud se chcete zúčastnit IV. semináře ve Skutči: Věda, víra, skauting, zaregistrujte se prosím pomocí formuláře, který naleznete níže. Registrujte se, prosím, i přesto, že máte v plánu navštívit jen některé přednášky. Registrací nám usnadníte práci a zkrátíte frontu, která se tvoří při platbě účastnického poplatku.


Program semináře

Program a organizační informace obdržíte také po registraci e-mailem.

 • 8.00 Registrace
 • 8.30 mše svatá
 • 9.30 Apoštolská exhortace papeže Františka Gaudete et exultate // Jan Paseka
  Dnes generální vikář královehradecké diecéze se stal knězem v roce 2006. Během kněžského života působil v Poděbradech, Chrasti u Chrudimi a ve Vrbatově Kostelci. Od roku 2011 do roku 2016 byl spirituálem Gymnázia Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči.
 • 10.30 Osud jménem Ležáky // Jarmila Doležalová
  Je starší ze dvou sester Šťulíkových, které přežily vyhlazení obce Ležáky nacisty po atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha. Napsala několik knih o ležácké tragédii a o tématu často přednáší.
 • 11.30 Přestávka na oběd
  Oběd bude vydáván v malém sále po předložení poukázky.
 • 12.30 Rudý Babylon // Petr Beránek – Vlk
  Skaut a historik vede muzeum v Moravských Budějovicích. Dříve působil v Ústavu světových dějin FF UK. Profesně se zaměřuje na dějiny 20. století a moderní nacionalismus. Ve Skutči bude přednášet o životě obyčejných lidí v leninském a stalinském Rusku.
 • 14.00 Výraz tváře jako okno do duše // Cyril Höschl
  Uznávaný profesor psychiatrie, zakladatel a současný ředitel Národního ústavu duševního zdraví mimo jiné působil jako prezident Evropské psychiatrické asociace a prezident Evropské federace lékařských akademií.
 • 16.00 Nebe nad Jemenem // Tomáš Šebek
  Kromě toho, že je všeobecným chirurgem pražské Nemocnice na Františku, působí v humanitární organizaci Lékaři bez hranic. Na Haiti, v Afghánistánu, Jižním Súdánu a Jemenu již absolvoval šest misí, které popisuje v několika knihách.
 • 17.30 Závěr semináře a požehnání na cestu

Stáhnout program semináře v PDF


Účastnický poplatek

 • Vstupné na celý den činí 70 Kč.
 • Za 70 Kč si lze objednat oběd.
 • Platba je možná pouze v hotovosti při příchodu na seminář.

Pro účast je důležité se předem přihlásit přes registrační formulář níže.


Místo konání semináře

Adresa:

Kulturní klub Skuteč,
Rubešova 525,
Skuteč, 539 73
(odkaz na Mapy.cz)


Stravování

Při rezervaci vstupenky je možné objednat si oběd za 70 Kč, který se bude podávat přímo v areálu Kulturního klubu Skuteč.


Dotazy

V případě nejasností se nám prosím nebojte položit jakoukoliv otázku na emailovou adresu seminar-els@skaut.cz.


Registrace

Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

Osobní údaje
Rodné číslo

Pokud jste členem Junáka, prosíme o vyplnění rodného čísla, které potřebujeme k registraci ve skautském informačním systému.

Adresa
Další informace
Stravování

Oběd se bude podávat přímo v Kulturním klubu Skuteč, cena je 70 Kč.

Poznámka
Odesláním registrace souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem organizace semináře ELŠ a se zasíláním informací o ELŠ a akcích ELŠ.