23. března 2019 ve Skutči

Bratři a sestry,

rádi bychom vás chtěli pozvat do Skutče na již třetí ročník semináře Ekumenické lesní školy s názvem Věda, víra, skauting. Seminář organizovaný ve spolupráci s místním skautským střediskem se bude konat v sobotu 23.3. 2019 v Kulturním klubu Skuteč. Program začíná již v 9.00 mší svatou a končí stejný den v 17.30.

Program semináře

V letošním roce je pro návštěvníky opět připraven pás přednášek zajímavých osobností. Vystoupí zde například ředitel nakladatelství Academia a historik Jiří Padevět mapující kruté události zejména druhé světové války. Dalším významným hostem letošního ročníku bude kněz a teolog Marek Orko Vácha, který je autorem knih jako Nevyžádané rady mládeži nebo Neumělcům života.

Mezi přednášejícími bude i Michaela Vidláková, která bude vyprávět svůj příběh o tom, jak byla společně se svojí rodinou odvlečena do koncentračního tábora v Terezíně. Přednášku na téma Skaut ve sněmovně bude mít poslanec za KDU-ČSL Marek Výborný.

Součástí programu budou stejně jako v minulých letech výstavy, prezentace a ranní bohoslužba. Na Skutečský seminář je srdečně vítána i široká neskautská veřejnost.

Program a organizační informace obdržíte také po registraci e-mailem.

• 8.30 Registrace
  • 9.00 Mše svatá // Josef Glogar – KrakY
  • 10.00 Osudy Židů v terezínském ghettu // Michaela Vidláková
    Narodila se v roce 1936 a jen kvůli jejímu původu byla společně s rodinou transportována nacisty do Terezína.
  • 11.30 Skaut ve sněmovně // Marek Výborný
    Pedagog, politik a nyní poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR za KDU-ČSL. Jeho motem je, že Politika musí být postavena na slušnosti, poctivosti a pracovitosti.
  • 12.30 Přestávka na oběd
  • 13.30 Slavnostní vyznamenání zasloužilých členů střediska Ležáky Skuteč a prezentace činnosti střediska
  • 14.00 Skryté příběhy druhé světové války // Jiří Padevět
    Ředitel nakladatelství Academia a badatel zabývající se zejména osudy lidí za druhé světové války. Je autorem knihy Průvodce protektorátní Prahou a pořadu Krvavá léta na Stream.cz.
  • 16.00 Nevyžádané rady mládeži // Marek Orko Vácha
    Skaut, kněz, teolog a přednosta Ústavu etiky a humanitních studií 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Napsal knihy jako Neumělcům života nebo Modlitba argentinských nocí.
  • 17.30 Závěr semináře a požehnání na cestu

Stáhnout program semináře v PDF

Účastnický poplatek

• Vstupné je jednotný celodenní poplatek a činí 70 Kč.
  • Cena za přespání činí paušálně 50 Kč za osobu a noc.
  • Platba možná jen v hotovosti při příchodu na seminář.

Pro účast je důležité se předem přihlásit přes registrační formulář níže.

Místa konání semináře

Adresa:

Kulturní klub Skuteč,
Rubešova 525,
Skuteč, 539 73
(odkaz na Mapy.cz)

Ubytování

Ubytování si lze opět zajistit přes registrační formulář. Přespat je možné ve studentské ubytovně Gymnázia Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči poblíž kulturního klubu.

Adresa:

Gymnázium Suverénního řádu
maltézských rytířů,
Školní klub a ubytovna Gymnázia,

Vítězslava Nováka 584,
Skuteč, 539 73
(odkaz na Mapy.cz)

Stravování

Při rezervaci vstupenky je možné objednat si oběd, který se bude podávat přímo v areálu Kulturního klubu Skuteč.

Dotazy

V případě nejasností se nám prosím nebojte položit jakoukoliv otázku na emailovou adresu seminar-els@skaut.cz.

Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

Osobní údaje
Rodné číslo

Pokud jste členem Junáka, prosíme o vyplnění rodného čísla, které potřebujeme k registraci ve skautském informačním systému.

Ubytování

Spaní je zajištěno na zemi ve vlastních spacácích. Je také k dispozici omezený počet postelí.

Stravování

Oběd se bude podávat přímo v Kulturním klubu Skuteč, cena je 70 Kč.

Poznámka
Odesláním registrace souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem organizace semináře ELŠ a se zasíláním informací o ELŠ a akcích ELŠ.