4. – 6. ledna 2019 v Praze,

v sobotu v Salesiánském divadle,

v neděli ve Skautském institutu

Srdečně vás zveme na 29. ročník tradičního semináře Ekumenické lesní školy, který se koná pod záštitou Skautského institutu a jehož ústředním tématem je „Třicet let svobody“.

Prostřednictvím formuláře, který najdete níže na této stránce, se můžete registrovat jako účastníci, rezervovat si jídlo či místo na spaní. Registrujte se prosím i v případě, že o jídlo či přenocování nemáte zájem nebo přijdete jen na část semináře. Registrace totiž výrazně urychlí a usnadní vaše odbavení při příchodu. Jídlo a ubytování můžete rezervovat do neděle 30. prosince 2018.

V pátek a v sobotu bude vstup na seminář možný i bez předchodí registrace. Pro zajištění účasti na nedělním programu po mši svaté vám nicméně s ohledem na omezenou kapacitu prostor ve Skautském Institutu doporučujeme provést včasnou rezervaci.

Program semináře „Třicet let svobody“

Konkrétní časy vystoupení jednotlivých hostů a témata jejich příspěvků budou upřesněny, registrovaným účastníkům je zašleme e-mailem.

Pátek, 4. ledna 2019 (v Salesiánském divadle)

• 18.00 zahájení registrace a ubytování účastníků
  • tradiční večerní potrava pro duši
  • setkání kruhu Ekumenické lesní školy

Sobota, 5. ledna 2019 (v Salesiánském divadle)

• začínáme v 8.30
  • Jiřina Šiklová, socioložka a publicistka
  • Jindřich Šídlo, novinář, redaktor a politický komentátor
  • Jiří Drahoš, vědec, senátor, bývalý kandidát na prezidenta ČR
  • Tomáš Řehák – Špalek, dlouholetý činovník Junáka, ředitel Městské knihovny v Praze
  • Jakub Železný, novinář, rozhlasový a televizní moderátor, účastník Palachova týdne

Neděle, 6. ledna 2019 (mše v Týnském chrámu, poté program ve Skautském institutu)

• 9.30 mše svatá v kostele Matky Boží před Týnem („Týnský chrám“)
  • Ondřej Boháč, odborník na územní plánování, ředitel Institutu plánování a rozvoje Prahy
  • a ještě jeden host jako překvapení
  • 13.00 zakončení semináře

V průběhu semináře se můžete těšit také na již tradiční doprovodný program, jako je kavárna, ulička skautských prodejců, výstavy nebo antikvariát (přineste pro vás nepotřebné knížky se skautskou tématikou a odneste si jiné).

Místa konání semináře

Salesiánské divadlo,
Kobyliské náměstí 640/11,

pátek 4. ledna 2019
Registrace a ubytování od 18.00, večerní programsobota 5. ledna 2019
Program od 8.30 po celý den

Kostel Matky Boží před Týnem,
Staroměstské nám.,

neděle 6. ledna 2019
Mše svatá od 9.30

Skautský institut,
Staroměstské nám. 4/1,

neděle 6. ledna 2019
Program po mši

Strava a nocleh

Sobotní oběd a večeři budeme zajišťovat v restauracích v okolí divadla. Podrobnosti včetně ceny upřesníme na základě předběžného zájmu registrovaných účastníků. Ostatní stravu si prosím zajistěte ze svých zásob.

Spaní bude možné, opět po předchozí registraci, obě noci (z pátku na sobotu, i ze soboty na neděli) v prostorách Salesiánského centra. Karimatky a spacáky si vezměte s sebou. Omezený počet postelí je k dispozici pro seniory či účastníky, kteří s ohledem na zdravotní stav nemohou spát na zemi.

• Cena za přespání činí paušálně 60 Kč za osobu a noc.
  • Vstupné je 90 Kč na celou akci, i při částečné účasti.

Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

Osobní údaje
Rodné číslo

Rodné číslo potřebujeme k registraci ve skautském informačním systému.

Chci se zúčastnit
Ubytování

Spaní je zajištěno v tělocvičně na zemi ve vlastních spacácích. Omezený počet postelí je k dispozici pro seniory či účastníky, kteří s ohledem na zdravotní stav nemohou spát na zemi.

Stravování

Jídlo budeme domlouvat v okolních restauracích. Podrobnosti včetně ceny zašleme později. Prosím označte níže předběžný zájem.

Poznámka
Odesláním registrace souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem organizace semináře ELŠ a se zasíláním informací o ELŠ a akcích ELŠ.