12. – 14. ledna 2018, Salesiánské divadlo v Praze

Srdečně vás zveme na seminář Ekumenické lesní školy! Prostřednictvím formuláře, který najdete níže na této stránce, se můžete registrovat jako účastníci, rezervovat jídlo či místo na spaní. Registrujte se prosím i v případě, že o jídlo či přenocování nemáte zájem nebo přijdete jen na část semináře. Registrace totiž výrazně urychlí a usnadní vaše odbavení při příchodu.

Ústředním tématem 28. ročníku semináře, který se koná pod záštitou Skautského institutu, je vlastenectví.  A co nás v pražském Salesiánském divadle čeká tentokrát?

O semináři

Začátek: pátek 12. ledna 2017, 18.00
Konec: neděle 14. ledna 2017, 13.00

Kde:

Salesiánské divadlo,
Kobyliské náměstí 640/11,
Praha(mapka)

Téma semináře: Vlastenectví

Pátek, 12. 1. 2018

• 18.00 zahájení registrace a ubytování účastníků
  • 19.30 recitál Ladislava Heryána (suterén)
  • poté setkání kruhu ELŠ (suterén)

Sobota, 13. 1. 2018

• 8.30 Jan Linhart: duchovní úvod
  • 9.00 Erik Tabery: Role novináře v současné společnosti
    S šéfredaktorem týdeníku Respekt o aktuálním dění ve společnosti, demokracii, svobodě slova, dezinformacích, úloze novinářů a budoucnosti novinářského povolání v éře sociálních sítí.
  • 11.00 Marek Orko Vácha
    „Proste o velké věci, ne o ty malé. Království dobývají násilníci, buďte jimi a vstupte. Poslední, co chci říct, a proč jsem to všechno napsal, je to, s čím se loučívám, když Vás vidím naživo… I love you.“ (Marek Orko Vácha: Nevyžádané rady mládeži, 2017)
  • 14.30 Jan Jirák: Média a vlast: továrna na emoce
    Vztah médií a pocitu sounáležitosti s národem či rodnou zemí se odehrává v několika rovinách: média nabízejí obrazy, které národ a vlast symbolicky zpřítomňují, jsou nositelem národního jazyka a organizují život národní společnosti. Příspěvek předního českého mediálního odborníka Jana Jiráka se pokusí jednotlivé roviny zmíněného vztahu ilustrovat na příkladech z mediální produkce. Pokusí se doložit, že společným rysem této mediální produkce je důraz na emocionalizaci prožitku vlastenectví.
  • 16.30 Roman Horký: rozhovor o životě
    Rozhovor s frontmanem kapely Kamelot povede bratr Pade: „Je pro mne skautem. Neboť co máme jako ideál skauta v zákoně, Roman naplňuje svým životem. Upřímný, čestný, přímý a přátelský člověk. Romantik. Osobnost. Rovný chlap. To, o čem mluví nebo o čem zpívá, mu tak nějak přirozeně věříme. Zavřu oči a stejně jako Roman vzpomínám na místa svého dětství – na Brno, na kino Svět, na Černé Pole, na okamžik, kdy mě maminka chytla za ruku, a já se nechal vést nejdůležitějším člověkem mého života.“
  • 19.30 Skautské desatero Jíry Stránského (suterén)
    Portrét spisovatele, scenáristy, skauta a politického vězně Jiřího Stránského v dokumentárním filmu Břetislava Rychlíka

Neděle, 14. 1. 2018

• 8.00 Mše svatá, celebruje František Radkovský
  • 10.00 František Radkovský
    Setkání s významnou osobností Ekumenické lesní školy emeritním biskupem Františkem Radkovským. Jsme rádi, že mohl absolvovat v roce 1969 spolu s mnohými dalšími kněžími a bohoslovci naši lesní školu. Je úžasné, že i dnes, po mnoha letech, vzpomíná s vděčností na ty, kdo jej vedli jako instruktoři a předávali své bohaté skautské zkušenosti, často draze zaplacené mnoha lety vězení.
  • 11.30 Petr Rudolf Manoušek: O zvonech a zvonařství
    O zvonech, zvonařství a svém životě nám bude vyprávět Petr Rudolf Manoušek, zvonař a restaurátor zvonů třetí generace věhlasného zvonařského rodu, který také vyrobil a provozuje jedinou českou mobilní zvonohru s 57 zvony vážícími od 5 kg do 860 kg.
  • 13.00 zakončení semináře

V průběhu semináře se můžete těšit také na již tradiční doprovodný program, jako je čajovna, ulička skautských prodejců, výstavy nebo antikvariát – přineste pro vás nepotřebné knížky se skautskou tématikou a odneste si za ně jiné.

Další informace

Co se týče stravování, sobotní oběd a večeři budeme zajišťovat v restauracích v okolí divadla. Podrobnosti včetně ceny upřesníme na základě předběžného zájmu registrovaných účastníků. Ostatní stravu si prosím zajistěte ze svých zásob.

Spaní bude možné, opět po předchozí registraci, v prostorách Salesiánského centra, karimatky a spacáky si vezměte s sebou. Pro seniory nad 70 let je k dispozici omezený počet postelí. Cena za přespání činí paušálně 40 Kč za osobu a noc.

Vstupné je 80 Kč na celou akci, i při částečné účasti.

Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

Osobní údaje
Rodné číslo

Prvních 6 číslic rodného čísla potřebujeme k registraci ve skautském informačním systému.

Chci se zúčastnit
Další informace
Ubytování

Spaní je zajištěno v tělocvičně ve vlastních spacácích. Pro seniory nad 70 let je k dispozici omezený počet postelí.

Stravování

Jídlo budeme domlouvat v okolních restauracích. Podrobnosti včetně ceny zašleme později. Prosím označte níže předběžný zájem.

Poznámka
Odesláním registrace souhlasíte se zpracováním Vašich
osobních údajů a se zasíláním informací o ELŠ a semináři ELŠ.