Relativně nedlouho po obnově Ekumenické lesní školy se začalo uvažovat o vzniku Kruhu Ekumenické lesní školy. Jedná o neformální setkávání a udržování kontaktů mezi absolventy i instruktory lesní školy. Skrz tato setkávání se také dále propaguje ELŠ, její akce a další činnost. První impulz k těmto setkáváním byl v roce 1998 a stáli u toho bratři Miloš Blažek – Merkur, Petr Hájek – Balú a Kočkec. Byli navrženi vůdci regionálních kruhů a uspořádáno první setkání, které proběhlo v září téhož roku v Babicích na Minewakanově statku. Setkání sice probíhala spíše v menších počtech, avšak byla pravidelná. Další setkání byla tato:

 • 1999 – Nová Ves u Neratova
 • 2000 – Strakonice
 • 2001 – Český Těšín
 • 2002 – Jámy u Žďáru nad Sázavou; v tomto roce předává bratr Merkur vedení ELŠ bratru Neptunovi
 • 2003 – Plzeň
 • 2004 – Krupka – Bohosudov
 • 2005 – Oucmanice
 • 2006 – Pozořice
 • 2007 – Beskydy, obec Leskové, chata Bařinka
 • 2008 – České Budějovice
 • 2009 – rybník Štěpánek, základna Oslavanských skautů
 • 2010 – Cheb; Podkarpatská Rus; v tomto roce se stává vůdcem ELŠ bratr Pade,
 • 2011 – Kunčice pod Ondřejníkem; Švédsko
 • 2012 – Příbram
 • 2013 – Podkarpatská Rus a Červená Voda
 • 2014 – Tábor
 • 2015 – Lechovice
 • 2016 – Benešov nad Černou a Liberec
 • 2017 – Karlovy Vary a Mladá Boleslav
 • 2018 – Prokopské údolí, Kašperské Hory a Pálava
 • 2019Divoká Šárka, Hradec Králové a Roztoky u Prahy

Od roku 1998 se daří členům kruhu každý rok v malém počtu i několikrát scházet. Největší setkání účastníků a instruktorů ELŠ se koná každý rok při příležitosti lednového semináře Ekumenické lesní školy v Praze. Zveme všechny přátele, instruktory i absolventy Ekumenické lesní školy, aby se setkání kruhu zúčastnili.

Pokud máte zájem účastnit se akcí Otevřeného kruhu absolventů ELŠ, kontaktujte mne na: sam.vesely@tiscali.cz.

Sam


Archiv pozvánek a zápisů OKaELŠ